Contact

23.09.2019

האישה שהפכה לי את הבטן ואת כל מה שחשבתי שאני כבר יודעת

זה סיפור על מיתוג, אבל לא רק. זה סיפור על עיצוב בניחוח “שנאל” – נוטף זוהר, שיק וסטייל. אבל לא רק. זה סיפור על אומץ, על חלום ועל הגשמה. אבל בעיקר – זה סיפור על אישה חכמה אחת שערערה לי את כל מה שחשבתי שאני כבר יודעת על יופי, על נורמות חברתיות, על מודלים לחיקוי ועל גבולות, או יותר נכון: מגבלות.

ויקטוריה הפכה לי את הבטן. במובן הטוב.

עכשיו עצרו!

יצירת מופת לפניכם “prototype” נא לצפות עד הסוף:

כשהייתי קטנה, רציתי להיות דוגמנית. כמו כל בנות כיתתי, גם לי הייתה פנטזיה להיות נערת השער המהממת על הקאבר של “מעריב לנוער” ולהעלות לעצמי את אחוזי הפופולריות החברתית בשכבה. אנשים מסביב אמרו לי: “את יפה, אבל נמוכה, חבל”. אז עוד הייתי קטנה ולא הבנתי: מה חבל? למי חבל? על מה חבל? כחיות חברתיות אנחנו קולטים כל הזמן מסרים מתגובות החברה ומסיקים מסקנות לגבי עצמנו. למרות הרצון להיות שונה, אחרת, אינדיוידואלית, אי אפשר להתעלם מהסביבה ומהפידבק שהיא מקרינה אלינו מהיום בו נולדנו.

האם זה אפשרי להמנע לגמרי ממה שחושבים ואומרים האחרים? האם כשתהיה לי ילדה, שנניח תרצה להיות דוגמנית, האם כדאי שאומר לה להחליף את החלום? האם כך אני מגוננת עליה מפני פגיעה עתידית? האם כדאי לנו “לרסן” את חלומם של ילדנו, כאשר הוא רחוק (לדעתנו) מנתוני הפתיחה ה”אובייקטיבים” שלו/ה? האם עדיף שאומר לילדה הצעירה: “למה דוגמנות? את כל כך מוכשרת בציור”

לכל השאלות האלו הייתי עונה תשובה אחת: “כן”.

אבל אז הגיע ויקטוריה

.

viktoriamodesta.com

גם ויקטוריה רצתה להיות זמרת ודוגמנית. הייתה לה רק בעיה אחת. לא, היא לא נמוכה מהמומצע. היא דווקא גבוהה מאוד. אבל לויקטוריה חסרה רגל אחת. מאחרי הברך ומטה. רגל שהוסרה בניתוח כשויקטוריה הייתה בת 17. אירוע שאולי היה גורם לאחרים במקומה לסגת, להתכנס, ואולי להתייאש. אבל לא לויקטוריה. יש כמה אנשים בינינו שנולדו כדי להוביל. כאלה שבאמת חושבים מחוץ למסגרת (הם לא רק חושבים שהם חושבים מחוץ למסגרת). אנשים שלא נותנים לשום קוד חברתי או מגבלה לעמוד בדרכם בדרך להגשמה. אנשים שנולדו לנצח! (או כמו שאומרים בשאנל: “born risky”)

ויקטוריה מוכיחה שאין דבר כזה חלום שהוא רחוק מהמציאות או מנתוני פתיחה. כי המציאות היא מה שאנחנו עושים ממנה ויש לנו את היכולת לקבוע בעצמנו את הכללים שלה. מודל יופי? שלמות? נורמות? הצחקתם אותה. כי ויקטוריה חזקה מספיק לעבור דרכם

אז מה זה עושה לכם לראות אותה בעירום? זה לא משנה. כי לויקטוריה ממש לא אכפת. סוף סוף קיבלנו עירום שיש לו הצדקה ברשת. לעירום הזה יש מסר חינוכי. www.viktoriamodesta.com

 

עם נחישות ודימיון יצירתי, היא מגבשת ובונה לעצמה את הסיפור ההרואי שלה. היא אומרת “אני פרוטוטייפ” = אני אב טיפוס של המחר. ופתאום, הכל נראה זוהר יותר, יפה יותר אפילו קסום. ויקטוריה אומרת שהיא העתיד ואני, בלב שלם, מאמינה לה. אוכלת את הסיפור שלה כמו ילדה רעבה. אין לי ספק,  את מודל ויקטוריה! את מודל לחיקוי. את סופר מודל! את מלכה!

 

מאחורי הקליפ עומדת אסטרטגיה גאונית ועבודת קריאייטיב מבריקה של אנשי “שאנל”. ב”שאנל” הצליחו לנווט את האמירה הייחודית של ויקטוריה, לארוז ולהגיש לנו אותה באותה אריזה נוצצת, שהיינו מצפים מכוכבת פופ. “שאנל” הבינו שהדרך היחידה בה יוכלו להנגיש את ויקטוריה ואת המסר הייחודי שלה, היא רק אם ידברו אל המיינסטרים בשפה שהוא מכיר. והם עושים את זה בצורה מושלמת: הקליפ מבויים בדיוק כמו כל שיר “פופ” רגיל (סצנה של סיפור רקע קצר, סצנת ריקודים, סצנת אהבה וכו’) וככה, בלי שהרגשנו כמעט, הוא מצליח להיות בועט כל-כך.

 

מי היה מאמין שאפשר להתייחס לרגל תותבת כמו לאקססוריז אופנתי? www.beautifuldecay.com

עם אסטרטגיה רגישה ועיצוב מעולה – שאנל הופכים את ויקטוריה ל”גיבורה ביונית” ומוכיחים שבעזרת דמיון, כישרון ואומץ – אפשר להפוך מגבלה לסקס אפיל. 

מי שישים לב, יראה שבסצנה הזו חגים סביב רגל הנאון פרפרי עש. אח אלוהי הפרטים הקטנים!!. 

איפה הייתה ויקטוריה לפני שפגשה את “שאנל”? 

ויקטוריה הייתה זמרת קצת מוכרת, גם לפני “שאנל”. עם אומץ, עם חזון, עם כישרון. אבל ללא תהליך המיתוג המדוייק שעברה, היא לעולם לא הייתה מסקרנת אותנו. ספק אם היינו מתעניינים בה. אולי היינו מרחמים עליה קצת.

היא לא הסתירה את המגבלה שלה, אבל גם לא הבליטה אותה, וכאן עצם העיניין. ויקטוריה מספרת שבתהליך עם אנשי הצוות של “שאנל”, הם הצליחו לדייק את מה שהיא רצתה להגיד לעולם. “כן. יש לי חיי מין” (בין היתר) האסטרטגיה המיוחדת, בה הוחלט להבליט את החסרון ולא להתעלם ממנו, תורגמה לביצוע מבריק. בלי ליפול לקלישאות. בלי להשתמש בקיטש’. אנחנו לרגע לא מרחמים על ויקטוריה.

הנה הלוגו של המלכה. חתרני, קליט ואנרכיסטי:

חשוב לה להגיד לעולם שיש לה אחלה סקס!  www.viktoriamodesta.com

ולקינוח ולהשלמת החוויה המותגית, קבלו דמות אנימטיבית שנוצרה לחיזוק המנהיגה הגיבורה שלנו והעצמת הרגש. תוספת של שני מאפיינים בולטים: רגל ביונית ושיער מנופח. מקפצה משמעותית לבניית מותג מנצח

ויקטוריה בשיתוף עם “שאנל” הפכה להיות מלכה. אבל זה הכל שייך לה. בה הכוח, האומץ והכריזמה. שאנל ידעו לדייק, לארוז ולהעצים את מה שכבר היה בתוכה מלכתחילה.

זהו מהותו של מיתוג.

ותודה שגיליתי אותך ויקטוריה ! את הגיבורה שלי לשנה הזו ! 

(ואני אפילו לא אוהבת מוזיקת פופ).

ומה זה עשה לכם? 

כאן למטה השארתי מקום לתגובות, אשמח מאוד אם תשתפו אותי בכל דבר שזה מעורר בכםמאמרים